Plán New York Knicks na rozehrávku se rozpadá ve švech

New York Knicks mají za sebou teprve dva zápasy základní části, ale jedna věc je stále jasnější – pozice rozehrávače zůstává hlavní slabinou základní pětky. Před začátkem sezony měli Knicks jako potenciální rozehrávače Elfrida Paytona, Dennise Smithe Jr, Franka Ntilikina a Immanuela Quickleyho. Quickley už má zraněný kyčelní kloub a v nejbližších dnech bude mimo hru, ale od začátku předsezónní přípravy byl nejjasnějším místem na tomto postu.

Koneckonců tento problém přetrvává i po letech nedostatečného postavení rozehrávače. Knicks v této sezoně znovu podepsali s Paytonem roční smlouvu na 5 milionů dolarů a v sobotu večer proti Philadelphii 76ers odehrál pravděpodobně nejhorší zápas za poslední dobu. Během 18 minut měl Payton bilanci 0:6 a 0:3 zpoza oblouku, zaznamenal nula bodů a jednu asistenci. Jeho rozpačitý výkon vlastně ani nevedl k většímu počtu minut pro Ntilikina, ale spíše pro Smithe, který je rovněž katastrofou.

V určitém okamžiku musí trenér Tom Thibodeau Franka rozehrát, vzhledem k tomu, že se v posledních dvou zápasech sotva dostal na palubovku. Proti 76ers odehrál pouhé dvě minuty a předtím, než byl stažen z hřiště, minul pouze jednu střelu. Thibodeau se stále horečně snaží projít hráče na soupisce a zhodnotit, co má k dispozici, což samozřejmě není mnoho. Jakmile se Quickley vrátí, očekávám, že bude okamžitě rozehrávat místo Paytona, který v Thibodeauově schématu prostě vypadá ztraceně.

„Co se týče rozehrávačů, hlavní zodpovědností je udržet nás organizované, vést tým, hrát skvěle v obraně, dělit se o míč,“ řekl Thibodeau. „Jako tým jsme bojovali. Musíme se zlepšit.“

New York Knicks nehrají sami dostatečně dobře:

Hrát skvěle v obraně je něco, co Knicks také nedokázali, když v úvodním utkání proti Indiana Pacers inkasovali přes 120 bodů a v domácí premiéře proti Philadelphii 109 bodů. Thibodeau zdůrazňoval, že jsou agresivním týmem a ohromují hráče svou obranou, což se prostě nestalo skutečností.

„Ukazuje to, že máme před sebou ještě hodně práce,“ řekl Thibodeau. „Stále vyhodnocujeme, co nám nejlépe vyhovuje a dává nám největší šanci. Střelecká část je důležitá. Musíme na ní nadále pracovat. Trojka je velkou součástí naší ligy. Je to oblast, na které budeme pracovat.“

Jedním z hlavních problémů je, že Knicks nemají žádné čisté střelce. Quickley je možná skutečně jejich nejlepším střelcem, a to byl draftován teprve před několika týdny. Většina jejich talentu spočívá v tom, že se dostanou do rozehrávky a vjedou do koše, což je sice podstatná část hry, ale ta se příliš neslučuje s moderním stylem NBA. Nicméně je to dlouhá sezóna a Knicks mají před sebou ještě dlouhou cestu, ale první známky návratu nevypadají slibně.