Denny Hamlin nyerte a Busch Pole Awardot Watkins Glenben

WATKINS GLEN, N.Y. – Denny Hamlin szombaton a nap leggyorsabb körét futotta a Watkins Glen-i pályán, és ezzel megszerezte a pole pozíciót a vasárnapi Go Bowling at the Glen versenyre (15 óra.m. ET az NBC, MRN és a SiriusXM NASCAR rádióban).

Hamlin 70,260 másodperc alatt (125,534 mph) tette meg a 2,45 mérföldes távot, 0,060 másodperccel megelőzve a Joe Gibbs Racing csapattársát, Kyle Busch-t (125,427 mph). Az első körben vezető Chase Elliott 125.421 mph-val a harmadik leggyorsabb volt az utolsó edzésen, mindössze 0,003 másodperccel volt lassabb Buschnál.

RELATED: Hivatalos rajtrács

“Nagyszerű napom volt ma, és remélhetőleg holnap be tudjuk ezt fejezni” – mondta Hamlin, aki megszerezte szezonbeli első Busch Pole-díját, az elsőt Watkins Glenben és pályafutása 27. helyezését.

A legjobb kvalifikáción elért eredményeket vasárnap reggel megerősítették, miután a vezető autók átmentek a verseny előtti ellenőrzésen. Csupán két autó kvalifikációs sebességét vetették el: Kurt Busch No. 41-es Stewart-Haas Racing Fordja, aki a 21. helyett a 36. helyről indul; és Paul Menard No. 21-es Wood Brothers Racing Fordja, aki a 14. helyett az utolsó helyről indul a 37 autós mezőnyben.

TOVÁBB:

Hamlin hasznosnak találta a NASCAR továbbfejlesztett menetrendjét – két edzés és a kvalifikáció ugyanazon a napon.

“Általában nem szoktam jól kvalifikálni itt” – mondta Hamlin. “Ez nagyrészt azért van, mert (hagyományosan) más napon kvalifikálunk, mint az edzésen. Azt hiszem, ma, hogy ki tudtam használni ezeket az ismétléseket, és még mindig meleg voltam az edzésről, és frissen emlékeztem a dolgokra – minden körben egy kicsit gyorsabb lettem, szóval ez segített.”

Busch 18-as számú Toyotája volt a konszenzusos favorit a garázsban, és Hamlin meglepődött, hogy meg tudta verni csapattársát.

“Ő általában elég jó ebben a dologban” – ismerte el Hamlin. “De miután a 9-es (Elliott) és a 18-as elment, én pedig mögéjük mentem, és ő (Mike Wheeler csapatfőnök) azt mondta, hogy mi vagyunk a P1, úgy éreztem, hogy jó esélyünk van.

“De elképesztő számomra, hogy Kyle milyen jól eltalálja a célját, és nem hibázik, különösen egy egykörös kvalifikáción, egy “get-it-done” pillanatban.”

FOTÓK: Nézze meg a vasárnapi mezőny minden autóját

Elliott az utolsó kanyarig a pole felé tartott.

“Úgy éreztem, hogy jó köröm volt, aztán a (11-es kanyarban) kicsit meglazultam, és azt hittem, hogy bent tudok maradni” – mondta Elliott. “Aztán azt gondoltam, hogy nincs több helyem – nem tudom, milyen közel volt (a falhoz), de elég közel lehetett.”

“Ez szívás. Utálok ilyen közel lenni.”

A két forduló közül az elsőben több nagy név is kiesett, nevezetesen a hatszoros 2018-as győztes Kevin Harvick, aki a 16. leggyorsabb időt autózta. Martin Truex Jr. az első körben negyedik helyen végzett Martin Truex az utolsó percben ütötte ki a hétszeres bajnok Jimmie Johnsont.

Johnson mindössze 0,008 másodperccel volt lassabb Kasey Kahne-nál, aki a 12. és egyben utolsó átigazolási pozíciót szerezte meg az első körben.

“Utálsz ilyen közel lenni, és nem jutsz tovább a második körbe” – mondta Johnson, aki arra számít, hogy vasárnap jól fog versenyezni. “De a 9-es autó (Elliott) nagyszerű sebességgel rendelkezik.”

Brad Keselowski, aki örökös versenyző a WGI országúti pályán, a 18. helyre kvalifikálta magát, Clint Bowyer pedig a 19. leggyorsabb sebességet érte el.